Golf, koji je jučer u 14:50 sati izgorio u požaru u ulici Grbavička u Novom Sarajevo, ukraden je prije tri godine, potvrđeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.
Istražitelji isprva nisu znali ko je vlasnik vozila starog više od 30 godina, budući da nije bilo registarskih oznaka. Naknadno je utvrđeno da je za Golfom 8. novembra 2016. godine raspisana centralna potraga.
S druge strane, nije utvrđen uzrok požara u kojem, srećom, nije bilo povrijeđenih. Golf je skoro u potpunosti izgorio, a vatra je oštetila i Mercedes, koji je bio parkiran u blizini.